niedziela, 29 września 2013

Orange Blog talks look-relacje

Witajcie, chciałabym wam opowiedzieć o moim weekendowym wypadzie do Łodzi. Nie całe dwa tygodnie  temu wysłałam zgłoszenie na Orange Blog talks look. Tydzień przed wyjazdem dostałam informacje, że moje zgłoszenie zostało przyjęte. Uradowana pare dni wcześniej zaczęłam  planować wyjazd na to wydarzenie. Wyruszyliśmy o 6:00 rano w sobotę z dworca z Bydgoszczy. Przed nami było  4,5h jazdy, pomimo tego podróż szybko nam minęła;)


O 11:00 z dużym poślizgiem wylądowaliśmy w Łodzi. Następnie pojechaliśmy do hotelu, aby sie zameldować potem obraliśmy kierunek na Orange Blog talks look. Impreza mieściła się w kamienicy, klimat byl bardzo kameralny. Na wejściu dostałam program spotkania oraz ozdobny identyfikator z moim imieniem i nazwiskiem oraz tytułem bloga.


O 13:00 zaczęła się cała impreza na początku powitali nas Włodek Markowicz i Karol Paciorek-komicy z Krakowa. Następnie swój wykład miała Joanna Glogaza prowadząca blog "Style Digger", opowiadała o tym jak zmienia się blogowanie. Scharakteryzowała obecnie istniejące, także opowiedziala jak powstają blogi czym sie charakteryzują i jak powinny wygladać profesjonalnie. 

Następnie swoje wystąpienie miała Eliza Wydrych-Strzelecka, która prowadzi jednego z najsłynniejszych blogów modowych " Fashionelka". Jako jedna z nielicznych otwarcie mówi o swoich zarobkach na blogu i w jaki sposób można zarobić na blogowaniu, oraz czego trzeba sie ustrzec kiedy współpracuje się z daną marką. 


Przedstawiam wam jedne z najważniejszych rzeczy, które poruszała Eliza;) Najbardziej podobało mi się to jak opowiadając o czym trzeba pamiętać przy współpracy z różnymi instytucjami, podawała życiowe przykłady, które ją wiele nauczyły. Opowiadała nam o tym na co powinnyśmy zwracać uwagę przy zawieraniu  umowy oraz czego powinnyśmy się wystrzegać.
Po wykładzie mieliśmy trochę czasu na wymienie się spostrzezeniami, oraz miałam przyjemność porozmawiać z organizatorami tej imprezy, także czekał na nas lunch, na którym było dużo smakołyków. 

Kolejny wykład należał do Michała Zaczyńskiego, który pracuje jako dziennikarz w Fashion magazine oraz prowadzi bloga. Pokazywał on aspekty pisania na blogu, jakie blogerki popełniają błędy oraz jak zaciekawić czytelnika. Moim zdaniem opisuje modę w dość niekonwencjonalny sposób. To co mi najbardziej utkwiło w pamieci jak opowiadał o swoim eksperymencie. Polegał on na opisaniu jak ludzie chodzą ubrani do kościoła na wsi i po za miastem. Nie miało to na celu wyszydzenia osób uczęszczających do kościola. 

Następny wykład miał aspekt prawny. Dowiedziałam się o tym, że jak ktoś np na allegro sprzedaje jakąs rzecz i pokazuje zdjecie moje kiedy mam podobną rzecz bez mojej zgody, mam prawo daną osobe za to pozwać. Także kiedy daje posta o danej osobie i zdjecia nie dodaje jako cytat ale jako czolówkę mogę byc za to posądzona, ponieważ jest to naruszenie prawa własności. Tak samo blogerki, które są zapraszane na pokazy mody lub inne imprezy, powinny mieć pozwolenie organizatora na publikacje zdjęć na blogu. Publikacja zdjęc bez pozwolenia  wiąze sie z kara pieniezna w wyskosci do 50 tys zł.  Bardzo wazne jest czytanie dokladnie umów, które zawieramy, . 
Ostatni wykład prowadził Paweł Opydo, prowadzący bloga "Zombie Samurai". Zaprezentował nam absurdy z blogo sfery. Poruszył tematykę tytułu bloga, powinien być jak najkrótszy i jak najprostrzy oraz czytelny. Zdjęcia powinny być dostosowane do bloga. 

W trakcie przerwy kawowej miałam możliwość porozmawiania z najsłynniejsza blogerką, która zarazem była jedną z osób prowadzących imprezę. 


Na koniec były przeprowadzone warsztaty gdzie blogerki podzieliły się. Jedne warsztaty dotyczyły "Zasad udanej sesji" a drugie omawiały "12 typów kobiecej sylwetki i co z tego wynika?". Miałam przyjemność uczestniczyć w tym pierwszym warsztacie. Prowadził je Łukasz Ziętek- zawodowy fotograf. Pokazywał nam swoje prace, oraz opowiadał dla jakich marek pracował. Także mówił o tym co najbardziej lubi fotografować i jakich sesji stara się unikać. Jego cechą charakterystyczną jest to, że lubi pokazywać emocje na fotografiach. Poniżej przedstawiam kilka jego dzieł. 

Wydarzenie to długo zapadnie mi w pamięci. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy, które napewno wykorzystam w usprawnieniu bloga. Napewno będę miło wspominać ten dzień oraz ludzi, których spotkałam;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz